Nigdy nie osiedlaj się, nigdy nie garb się: porady ekspertów dotyczące dobrej postawy

13 sierpnia, 2021 Autor admin 0

Esportowy zawodowiec fitness wyjaśnia, jak ważne jest opanowanie zdrowego siedzenia — niezależnie od tego, czy rywalizujesz jako gracz z najwyższej półki, czy pracujesz przy biurku.

W ramach naszego ekscytującego nowego partnerstwa z wiodącą organizacją e-sportową, Fnatic , przedstawiamy spostrzeżenia, które możesz wykorzystać na skrzyżowaniu światów e-sportu i fitnessu.

Tutaj podkreślamy ryzyko i środki zaradcze związane z czymś, co wszyscy znamy, ale prawdopodobnie przyjmujemy za pewnik: długie godziny siedzenia na krześle.

Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym graczem, czy pracujesz przy biurku, sposób, w jaki siedzisz, ma znaczenie. Dużo. Dlatego:

Podczas zawodów gracze e-sportu spędzają od trzech do ośmiu godzin w pozycji siedzącej. Oznacza to, że nie ma czasu na przerwy na rozciąganie, a gracze pozostają niesamowicie skupieni na grze przez długi czas.

Brzmi znajomo?

To dlatego, że tak jest. W naszym obecnym stylu życia WFH istnieje wiele podobieństw, które można wyciągnąć między osobami pracującymi przy biurku a graczami e-sportowymi.

Mimo naszych ostatnich koncertów danych ankietowych pozytywne trendy – Amerykanie zostały pracuje prawie 41% więcej niż to miało miejsce przed pandemia, na przykład – wydaje się, że wiele osób wciąż walczą z integracją regularne przerwy i ruch do swojego dnia pracy. Nie wspominając o zatartej granicy między pracą a życiem osobistym i coraz dłuższym czasie spędzonym przed ekranem.

Jesteśmy zawsze. Zawsze pogoń za kolejnym zadaniem, projektem lub celem.

Jak więc profesjonaliści e-sportowi mogą zrównoważyć siedzący charakter swojego sportu, aby całkowicie zmiażdżyć konkurencję i zająć pierwsze miejsce?

I jak my, jako Wolni Sportowcy, możemy poprawić naszą postawę i nawyki, bez względu na to, z czym wiąże się nasze życie w godzinach 9-5? Cóż, aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania i nie tylko, usiedliśmy z szefem fitness w Fnatic, Bradem Bowiem .Uwaga, spoiler, wszystko sprowadza się do twojego nastawienia…

Szef fitness Fnatic o treningu fizycznym w e-sporcie: wywiad z Bradem Bowie

Dzięki, że do nas dołączyłeś, Brad. Czy możesz się przedstawić?

Nazywam się Brad Bowie i jestem szefem fitness w HPU Fnatic. Moja pasja do fitnessu i treningów wywodzi się z lat młodzieńczych. Spędziłem lepszą połowę mojego życia z niedowagą jak na swój wzrost iw rezultacie miałem bardzo słabą samoocenę i wewnętrzny dialog.

To, co zaczęło się jako cel, aby po prostu przybrać na wadze i nabrać mięśni, aby poczuć się lepiej, zaowocowało tym, że znalazłem sport Strongman oraz dreszczyk emocji i motywację do rywalizacji. Brałem udział w zawodach przez ostatnie trzy lata, prawie we wszystkich moich zawodach stawałem na podium, aw tym roku zostałem nawet ukoronowany najsilniejszym mężczyzną w moim mieście poniżej 105 kg.

Czy możesz opowiedzieć trochę o tym, jak wyszkolić gracza e-sportowego?

Esports to wyjątkowy sport zawodowy, w którym stawanie się silniejszym lub szybszym fizycznie nie prowadzi bezpośrednio do poprawy wydajności, jak w przypadku większości innych sportów. Korzyść jest postrzegana przez pełnomocnika lub pośrednio. Najważniejszym aspektem treningu zawodnika jest więc bezpieczeństwo ruchów.

Nasze sesje szkoleniowe trwają nie dłużej niż 45-60 minut. A ponieważ cele dwóch graczy nie są takie same, każdy z nich otrzymuje zindywidualizowany program.

Zaczynamy od dynamicznej rozgrzewki, a następnie przechodzimy do ćwiczeń opartych na wynikach. Są to ćwiczenia złożone, które stopniowo przeciążamy, aby zapewnić wymierne postępy. Następne są ćwiczenia dodatkowe, te używane do zwalczania braku równowagi spowodowanej nadmiernym siedzeniem, a także do wzmocnienia mniejszych mięśni zaangażowanych w ich podnoszenie oparte na wydajności. Na koniec kończymy ćwiczeniami kondycyjnymi i/lub ruchowymi.

Czy wykonujesz specjalne ćwiczenia, aby zwalczyć szkodliwe skutki siedzenia?

Każdy zawodnik jest trochę inny, ponieważ nie każdy siedzi tak samo lub przechodzi te same stresory podczas siedzenia. Na przykład niektórzy gracze grają z bardzo szeroko rozłożonymi rękami i są niżej przy biurku, podczas gdy inni mogą mieć tylko jedną nogę dotykającą ziemi, a drugą podwiniętą do klatki piersiowej lub pod drugie kolano.Każda postawa przedstawia różne stresory na ciele, a nasz dobór ćwiczeń odzwierciedla to. Istnieje jednak kilka jednolitych ćwiczeń, które mogą pomóc każdemu, bez względu na postawę podczas siedzenia.

Trzy najlepsze ćwiczenia Brada dla poważnych graczy

Moje trzy najlepsze ćwiczenia to:

  1. Face Pulls: To ćwiczenie wzmacnia słabe środkowe i tylne mięśnie naramienne. Może również znacznie poprawić zdrowie ramion i zdrowe wzorce ruchowe, co jest oczywiście bardzo idealne dla kogoś, kto siedzi przez długi czas. Aby uzyskać jeszcze większy opór, to ćwiczenie można wykonać z opaską.
  2. Martwe robaki : Martwe robaki to niesamowite ćwiczenie do ćwiczenia mięśni brzucha i budowania silnego rdzenia. Nasze centrum jest tym, co trzyma nas w pozycji siedzącej i jest niezbędne dla zdrowej wytrzymałości postawy.
  3. Podwyższone przysiady podzielone: to ćwiczenie na dolne partie ciała nie tylko wzmacnia mięśnie czworogłowe, pośladki i łydki, ale także pomaga we wspieraniu silnego rdzenia.

Dodatkowe_zdjęcie_2.jpg

Radzenie sobie z zagrożeniem problemami z postawą

W jaki sposób gry wpływają na postawę gracza [i] jak możesz to poprawić?

Gracze nie tylko walczą z innymi graczami, ale także cały czas walczą z grawitacją. I niestety dla nas wyłączenie grawitacji lub obniżenie jej poziomu trudności nie wchodzi w grę.

W pozycji siedzącej mięśnie posturalne działają, aby utrzymać biodra prosto, tułów wyprostowany, a głowę skierować do przodu.

Gdy te mięśnie zaczną się męczyć, twoje ciało znajdzie pozycję, w której te mięśnie będą mogły odpocząć i stać się bardziej wydajne, aby kontynuować wykonywane zadanie (siedzenie).

Ta pozycja jest określana jako „zespół skrzyżowania górnego” i charakteryzuje się zaokrągleniem górnej części ciała do przodu i wyprostowaniem szyi w celu kompensacji.

Jak pokonać zespół skrzyżowania górnego, zanim cię dopadnie:

  1. Rób przerwy: Kluczem jest zrozumienie, że regularne przerwy w postawie są niezbędne, aby cieszyć się grą (lub jakąkolwiek aktywnością w pozycji siedzącej) przez długi czas – wszystkie ćwiczenia korekcyjne na świecie nie pomogą, jeśli nie zaczniesz zajmować się przyczyną.
  2. Zainwestuj czas w ćwiczenia korekcyjne: Powinny to być połączenie wzmocnienia mięśni, które się wydłużyły (mięśnie górnej części pleców i przedniej części szyi) oraz mobilizacji mięśni, które uległy skróceniu (ramię piersiowe/przednie barki, łaty, bicepsy i szyja). szyja) prostowniki).

Co fizycznie dzieje się z twoim ciałem, gdy siedzisz bez przerwy dłużej niż pięć godzin?

Ewolucyjnie nasze ciała podążały „ścieżką najmniejszego oporu” – akt uzyskiwania [maksymalnych efektów naszych działań] przy jak najmniejszym wydatku energii.

Kiedy siedzimy w jednej pozycji przez ponad pięć godzin bez przerwy, twoje ciało znajdzie najłatwiejszy sposób, aby cię tam utrzymać, zużywając na to najmniej energii.

Niestety oznacza to, że [ciało] [ustawi się w pozycji, w której] zacznie skracać niektóre mięśnie iw konsekwencji wydłużać inne.

Kiedy w końcu wstaniesz, te mięśnie pozostaną w tej pozycji, co utrudni ci przełączanie się między siedzeniem, staniem, chodzeniem, sięganiem, zginaniem – wszystkimi pozycjami, do których życie zmusza nasze ciało.

Na krótką metę może to oznaczać pewien dyskomfort podczas zmiany pozycji życiowych, na dłuższą jednak może to prowadzić do stałego bólu, braku równowagi postawy lub, co gorsza, kontuzji.

Jaką radę możesz dać komuś, kto musi siedzieć cały dzień?

Nasze ciało rozwija się, gdy jest poddawane wielu różnym postawom w ciągu dnia. Każdemu, kto ma typową pracę od 9 do 5, polecam pracę w przerwach na mikro i makro postawy przez cały dzień.

Przerwa w mikropozycji to taka, którą można zrobić, poruszając kończynami i kończynami, aby zwiększyć przepływ krwi.

Może to być wszystko, od wytrząsania rąk lub rozciągania nóg podczas siedzenia. Tego rodzaju przerwy można wykorzystywać co 10-20 minut.

Przerwa makro-postawy charakteryzuje się całkowitą zmianą postawy i pomaga przerwać cykl, który siedzi na naszych ciałach. Tego rodzaju przerwy najlepiej wykorzystywać co 30 minut, aw najgorszym co najmniej co 60 minut.

Pożegnalna rada Brada dotycząca poprawiania postawy:

Ogólnie zachęcałbym ludzi do zmiany sposobu myślenia o siedzeniu. Ponieważ siedzenie jest łatwe i jest zarówno pozycją do pracy, jak i odpoczynku, jej złe skutki mogą się do nas wkraść.Często nie zdajemy sobie sprawy, że to problem, dopóki nie jest za późno, niezależnie od tego, czy oznacza to kontuzję, czy stały ból. Słuchaj swojego ciała przez cały dzień i staraj się jak najwięcej się poruszać. Podejmij wyzwanie, aby obrać ścieżkę najmniejszego oporu i ruszaj!