Wszystko, co musisz wiedzieć o swojej podróży treningowej z hantlami

13 sierpnia, 2021 Autor admin 0

Rozpoczynanie podróży treningowej w zakresie wzmocnienia hantli lub tonu hantli? Dobry wybór! Czytaj dalej, aby uzyskać wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby jak najlepiej wykorzystać szkolenie.

Wybrałeś Trening Dumbbell Gain lub Dumbbell Tone, aby podnosić ciężary, budować mięśnie i zwiększać siłę. Zanim sięgniesz po te hantle, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Krótkie wprowadzenie do treningu z hantlami

Ta podróż treningowa opiera się głównie na strukturze opartej na powtórzeniach i obejmuje wiele klasycznych podnoszenia hantli, takich jak wyciskanie hantli na ławce, wiosłowanie hantlami i przysiady kielichowe – żeby wymienić tylko kilka.

Jako Podróż Treningowa oparta na powtórzeniach oznacza to, że otrzymasz ćwiczenie do wykonania i określoną liczbę powtórzeń do wykonania. Na przykład, możesz otrzymać 4 zestawy po 12 wyciskania hantli na ławeczce, aby wykonać daną wagę.Ze względu na ten format mamy dla Ciebie kilka zaleceń, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać swoją podróż szkoleniową. Czytaj dalej!

P: Ile hantli potrzebuję?

A: Polecamy szeroką gamę ciężarów

Ta podróż treningowa obejmuje różne podnoszenie i ma kilka różnych zakresów powtórzeń, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować co najmniej kilku ciężarów hantli do wyboru, w zależności od poziomu siły.

Dostęp do różnych ciężarów zapewni stymulację mięśni zgodnie z fazą powtórzeń, w której się znajdujesz, jednocześnie starając się uzyskać maksymalne rezultaty.

Na przykład, jeśli Twoja sesja treningowa jest dniem całego ciała, składającym się z obciążonych ćwiczeń wielostawowych, takich jak przysiady kielichowe, a także ćwiczeń izolacyjnych, takich jak uginanie bicepsów, ilość ciężaru, który będziesz w stanie podnieść na kielich przysiadów w porównaniu z ćwiczeniami Loki na biceps będą potencjalnie zupełnie inne. 

Bez względu na dostępne wagi, trener będzie pracował nad stworzeniem planu stworzonego dla Ciebie. Na przykład możesz mieć dostępne tylko 10 kg i 20 kg, ale trener uważa, że ​​możesz użyć czegoś pośredniego do swoich loków na biceps.

W takim przypadku trener może zwiększyć liczbę powtórzeń przy niższej wadze, aby osiągnąć pożądany poziom intensywności. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że Trener Cię wspiera!Potrzebujesz hantli? Zostały one zaprojektowane przez Wolnych Sportowców dla Wolnych Sportowców.

P: Jakich wag potrzebuję?

O: Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby znaleźć nasze ogólne zalecenia – czytaj dalej ten artykuł, aby pomóc Ci dostroić swoje wybory do każdego ćwiczenia i strukturę programu.

MężczyznaPłeć żeńska
Zalecany minimalny zasięg7,5 kg – 25 kg2,5 kg – 20 kg

Ogólnie zalecamy, aby mieć kilka wag w tych zakresach; proszę jednak pamiętać o kilku rzeczach.

Przede wszystkim zakresy te mogą się zmieniać w zależności od osobistego poziomu sprawności i preferencji. Dobrym pomysłem jest posiadanie szerokiego zakresu ciężarów, aby w miarę postępów móc podnosić cięższe ciężary niż na początku.

Po drugie, Coach jest sprytny i stworzy dla Ciebie plan na podstawie tego, co masz pod ręką. Oznacza to, że jeśli masz ograniczony wybór, trener nadal może dowiedzieć się, jak najlepiej pomóc ci w rozwoju.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zaczynasz od zera i chcesz kupić ciężarki, rozważ powyższy wykres, który pomoże Ci podjąć decyzję.

P: Skąd mam wiedzieć, jakiego ciężaru użyć do każdego ćwiczenia?

O: Trener myśli za Ciebie! Po prostu wpisz jakie masz dostępne ciężary, a trener zajmie się resztą.

P: Co zrobić, jeśli podczas treningu ciężary są zbyt lekkie lub zbyt duże?

Odp.: Trener też może w tym pomóc – ale najpierw potrzebujemy od Ciebie informacji.

Podczas treningu możesz poinformować trenera, że ​​musisz dostosować swoją wagę. Wystarczy dotknąć przycisku Trener w lewym górnym rogu i wprowadzić preferowaną wagę.

Na przykład, jeśli trener wyznaczył 12 powtórzeń Hammer Curls z obciążeniem 10 kg i zauważysz, że masz słabą formę i nie możesz ukończyć serii, masz dwie możliwości. Jeśli masz lżejszą wagę, możesz powiadomić trenera i zejść do lżejszego rozmiaru. Alternatywnie, jeśli nie masz mniejszej wagi, możesz również zmniejszyć liczbę powtórzeń.