Wszystko, co musisz wiedzieć o treningu podstaw Kettlebell

13 sierpnia, 2021 Autor admin 0

Rozpoczynasz podróż treningową z podstawami Kettlebell? Dobry wybór! Czytaj dalej, aby uzyskać wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby jak najlepiej wykorzystać szkolenie.ALISTAIR26 DNI TEMU3 minuty czytania

Wybrałeś Podstawy Treningu Kettlebell, aby nie tylko zadbać o formę, ale także ujędrnić i zdefiniować swoje mięśnie. Zanim sięgniesz po ten odważnik, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Podstawy Kettlebell: Krótkie wprowadzenie do podróży treningowej

Ta podróż treningowa jest programem opartym na czasie, zbudowanym wokół niektórych z najbardziej kultowych ćwiczeń związanych z tym reżimem treningowym, takich jak huśtawki z Kettlebell, tureckie wstawanie i wyciskanie na ramię – żeby wymienić tylko kilka.

Jako podróż treningowa oparta na czasie oznacza to, że otrzymasz ćwiczenie do wykonania i ramy czasowe na wykonanie powtórzeń, zapewniając, że używasz odpowiedniej formy i techniki. Na przykład możesz mieć 40 sekund na wykonanie jak największej liczby wymachów Kettlebell przy wadze 16 kg.

Ze względu na ten format mamy dla Ciebie kilka zaleceń, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać swoją podróż szkoleniową. Czytaj dalej!

P: Ile kettlebells potrzebuję?

Odp.: Zalecamy co najmniej 2 odważniki kettlebell, lżejszy i cięższy w stosunku do twojego poziomu siły.

Posiadanie wielu odważników Kettlebell do wyboru zapewnia, że ​​możesz używać różnych ciężarów do ćwiczeń, które wymagają więcej lub mniej stawów/mięśni, a także różnych zakresów czasu wysiłku.

Na przykład, możesz użyć 16 kg kettlebell do wielu serii Swingów, które angażują wiele mięśni w całym ciele. Wtedy możesz użyć 8 kg do wyciskania barków, gdzie mniej mięśni bierze udział w ruchu.

Bez względu na dostępne wagi, trener będzie pracował nad stworzeniem planu stworzonego dla Ciebie. Na przykład, możesz mieć tylko 12 kg wagi, ale trener uważa, że ​​możesz być cięższy przez 30 sekund Kettlebell Swings. W takim przypadku Trener po prostu wydłuży czas na zwiększenie pożądanej intensywności.Potrzebujesz Kettlebells? Zostały one zaprojektowane przez Wolnych Sportowców dla Wolnych Sportowców.

P: Jakich wag potrzebuję?

O: Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby znaleźć nasze ogólne zalecenia – czytaj dalej ten artykuł, aby pomóc Ci dostroić swoje wybory do każdego ćwiczenia i strukturę programu.

Mężczyzna (lekki)Mężczyzna (ciężki)Kobieta (lekka)Kobieta (ciężka)
początkujący8 kg12 kg4 kg8 kg
mediator12 kg16 kg8 kg12 kg
zaawansowane16 kg20 kg12 kg16 kg

Są to wagi, które generalnie zalecamy, aby były dostępne; jednak Coach jest sprytny i stworzy dla Ciebie plan na podstawie tego, co masz pod ręką. Jeśli zaczynasz od zera i chcesz kupić ciężarki, rozważ powyższy wykres, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Pssst… możesz kupić hantle i Kettlebells z kolekcji Freeletics Essentials tutaj .

P: Skąd mam wiedzieć, jakiego ciężaru użyć do każdego ćwiczenia?

O: Trener myśli za Ciebie! Po prostu wpisz jakie masz dostępne ciężary, a trener zajmie się resztą.

P: Co zrobić, jeśli podczas treningu ciężary są zbyt lekkie lub zbyt duże?

Odp.: Trener też może w tym pomóc – ale najpierw potrzebujemy od Ciebie informacji.

Podczas treningu możesz poinformować trenera, że ​​musisz dostosować swoją wagę. Wystarczy dotknąć przycisku Trener w lewym górnym rogu i wprowadzić preferowaną wagę.Na przykład, jeśli Trener wyznaczył 30 sekund Kettlebell Swings z wagą 16 kg, ale zauważysz, że nie masz świetnej formy, przejdź do niższej wagi, takiej jak 12 kg i powiadom Trenera!